Šokinėjimas ant batuto – ne tik puikus būdas linksmai praleisti laiką, bet ir puiki mankšta. Batutas padeda sudeginti kalorijų, sustiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą ir viso kūno raumenis! Šokinėjimas ant batuto gali tapti puikia kardio treniruote. Mokslininkai įrodė, jog šokinėjimas ant batuto pranoksta bėgimą, nes yra švelnesnis sąnariams. Šokinėdami vos 10–15 min. kasdien, numesite svorio, padidės jūsų ištvermė. Tik prieš šokinėdami nepamirškite atlikti apšilimo ir tempimo pratimų, antraip galite pertempti raumenis.

Kaip išsirinkti batutą?

Šokinėjimo ant batuto naudų galime rasti ir daugiau, tačiau dažnam pirkėjui renkantis batutą kyla begalė klausimų, nuo kurių apsisuka galva. Skubame į pagalbą. Pateiksime keletą kriterijų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti perkant batutą.

  • Spyruoklės – vienas pagrindinių kriterijų renkantis batutą. Kuo spyruoklės ilgesnės – tuo jos lengviau išsitemps ir išjudins batuto paviršių. Svarbus ir spyruoklių skaičius – kuo didesnis batutas, tuo daugiau spyruoklių jame turėtų būti.
  • Batuto paviršius turėtų būti pagamintas iš patvarios medžiagos. Ji turi būti neblunkanti, neprarasti savo savybių dėl saulės poveikio, nedirgintų odos bei būtų patvari – atlaikytų didžiulius krūvius.
  • Rėmas neturi įtakos šokinėjimo kokybei, tačiau itin svarbu, kad jis būtų tvirtas, atlaikytų didelius krūvius ir nerūdytų. Svarbu atkreipti dėmesį į sujungimus ir suvirintas vietas, kurios gali būti silpnesnės ir lūžti. Pavyzdžiui, BERG batutų rėmai cinkuoti, kad nerūdys.
  • Paminkštinimai padaro batutus saugesniais. Jei batutą perkate vaikams, batutas su platesniais ir storesniais paminkštinimais sumažins tikimybę susižaloti atsitrenkus į kietą rėmą ar spyruokles.
  • Forma. Batutai būna įvairių formų, tačiau populiariausi – ovalūs, apvalūs ir stačiakampiai. Forma dažniausiai priklauso nuo asmeninių poreikių, tačiau maksimalų šoklumą siūlo stačiakampiai batutai. Jų spyruoklės kiekvienoje pusėje išsitempia skirtingai, tad greičiau atsako į smūgį ir aukščiau iškelia šokinėjantįjį. Būtent dėl šios priežasties stačiakampiai batutai naudojami sporte. Apvalūs batutai labiau tinka mėgėjams, o ovalūs – tarpinis variantas.
  • Į žemę įleidžiami batutai sparčiai populiarėja. Jie montuojami kitaip – kaip ir galima suprasti iš pavadinimo – yra įleidžiami į žemę. Šie batutai saugesni.

Saugumas – svarbiausia

Šokinėjant ant batuto visuomet kyla ir traumų tikimybė. Norint jų išvengti, patartina atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus: kokį svorį batutas atlaiko ir su kokiu yra testuotas, ar atitinka keliamus saugumo standartus, ar yra pakankamai tvirtas ir kt.

Žinoma, labai svarbu pasirinkti tinkamą vietą batutui. Svarbu, kad batutas stovėtų ant lygaus ir tvirto pagrindo, tačiau jokiu būdu nestatyti jo po medžiais, netoliese tvorų ar kitų statinių. Kur kas geriau, jei batutas stovės pavėsyje – taip jo nepaveiks saulės spinduliai (nors kokybiško batuto jie paveikti ir neturėtų).

Kiti patarimai – šokinėdami ant batuto neavėkite batų, o batuto pagrindą laikykite sausą ir švarų – tam pravers užtiesalas batuto pagrindui.

Kaip matote, renkantis batutą svarbiausia atkreipti dėmesį į jo saugumą, patvarumą bei kokybę. Kokybiškas batutas išlaikys savo formą ir savybes net po kelerių metų naudojimo. Išsirinkus patikimą batutą teliks mėgautis šokinėjimu ant jo, tad pirmyn!

Comments (0)

No comments at this moment

SPORTO PREKIŲ PARDUOTUVĖ KAUNE

Ateities pl. 23 b, Kaunas

Darbo laikas I - V:  9.00 - 18.00   VI: 10.00 - 14.00

Reikia patarimo?

arba el. paštu: info@powersport.lt

SPORTO PREKIŲ PARDUOTUVĖ KAUNE

Darbo laikas

I - V:  9.00 - 18.00

VI: 10.00 - 14.00

Ateities pl. 23 b, Kaunas

DVIRAČIŲ SERVISAS
TRENIRUOKLIŲ SERVISAS
ĮRANGOS NUOMA
MONTAVIMAS
GAMYBA
Prekė įsiminta
Prekė pridėta palyginimui

Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo. Plačiau skaitykite: "privatumo politika".