Bėgimo takeliai

Bėgimo takelis laikomas efektyviausiu uždarų patalpų elektroniniu kardio treniruokliu, kuris vienu metu priverčia dirbti beveik visus žmogaus kūno raumenis. Tokiu treniruokliu gali naudotis visi šeimos nariai: jauni ir vyresni, aukšti ir liesi ar apkūnesni, pasyvesnį ar aktyvesnį judėjimo tempą mėgstantys. Bene didžiausias bėgimo takelio privalumas – minkštas bėgimo tako pagrindas ir amortizatoriai, esantys po juo. Jie padeda apsaugoti jūsų sąnarius nuo galimų traumų rizikos, tad galėsite stiprinti savo širdies ir kraujagyslių sistemą ir siekti svajonių figūros nesijaudindami dėl sąnarių būklės!

Kyla klausimų? Paskaitykite mūsų parengtą gidą:

Bėgimo takelis ar bėgimas lauke: privalumai ir trūkumai

Kuris kardio treniruoklis geriausias: elipsinis treniruoklis, dviratis treniruoklis ar bėgimo takelis?

Bėgimo takelis - bėgtakis internetu

Visi žinome, kad rūpintis savo ir artimųjų sveikata – būtina, todėl svarbu ne tik profilaktiškai lankytis pas gydytojus ar sveikai maitintis, bet ir būti fiziškai aktyviems. Sportas turėtų būti neatsiejama kasdienybės dalis ne tik turintiems viršsvorį ar trokštantiems idealių kūno formų, bet ir norintiems būti energingiems ir sveikiems. Specialistų nuomone, ėjimas ir bėgimas – geriausias būdas atsikratyti papildomų kilogramų, sustiprinti kūno raumenis ir džiaugtis puikia sveikata. Deja, dažnai sportui pritrūkstame noro ar atrandame kitų priežasčių (blogas oras, nuovargis, netinkamas laikas ar vieta), kad tik nereiktų eiti į sporto klubą. Bėgimo takelis – puikus pasirinkimas norintiems sportuoti namuose. Kambaryje stovintis bėgimo takelis taps tarsi nebyliu priekaištu, nepaliekančiu galimybių išsisukti nuo treniruotės. Sportuojant namuose, treniruotės laikas priklauso tik nuo jūsų, todėl galėsite išsirinkti tinkamiausią dienos laiką bent trumpai treniruotei. Namuose ir oro sąlygos (lietus, žvarbus vėjas ar pūga) neturės įtakos treniruotei. Jei viena iš priežasčių nesportuoti buvo ilga kelionė namo iš sporto klubo – treniruojantis namuose nereikės niekur nuobodžiai kulniuoti (nebent iš vieno kambario į kitą). Tai tik dalis priežasčių, skatinančių pasirinkti bėgimo takelį, o kur dar nauda sveikatai?

Judėjimo nauda

Ėjimas – ne tik puikus apšilimas prieš treniruotę, bet ir specialistų itin rekomenduojamas sportas. Tai pats paprasčiausias būdas pradėti sportuoti. Vėliau, pajutę, kad šis sportas kiek per lengvas, pradėsite bėgioti. Tai kur kas intensyvesnis sportinis užsiėmimas, padėsiantis ne tik pagražinti kūno linijas, bet ir sustiprinti organizmą. Tiek reguliarus bėgimas ant bėgtakio, tiek ėjimas lauke:

 • degina kalorijas;
 • stiprina širdies sistemą;
 • suteikia energijos
 • pakelia nuotaiką;
 • normalizuoja cukraus kiekį kraujyje;
 • stiprina kūno raumenis

Jei sakote, kad neturite laiko sportui, galite pamiršti šį argumentą. Net ir 20 minučių treniruotė ant bėgimo takelio padės pagerinti jūsų savijautą.

Bėgimo takelio tipas: treniruoklis tiek namams, tiek sporto klubams

Prieš pirkdami bėgimo takelį, įvertinkite, kokio tipo treniruoklio jums reikia.

 • Buitinis bėgimo takelis – skirtas naudoti namuose. Dažniausiai sulankstomas, turintis mažiau programų ir galintis išvystyti ne itin didelį greitį. Tiesa, šio bėgimo treniruoklio kaina gerokai palankesnė už kitų dviejų tipų treniruoklių. Šis variantas puikiai tiks, jei bėgimo takeliu planuojate naudotis 1–2 kartus per dieną.
 • Pusiau profesionalus bėgimo takelis puikiai tiks, jei sportuoti norės visa šeima, nes šį treniruoklį galima naudoti dažniau nei 1–2 kartus per dieną. Šio tipo treniruokliai irgi būna sulankstomi, tačiau gerokai galingesni už buitinius. Pusiau profesionalūs bėgimo takeliai gali pasiūlyti daugiau įvairių programų, todėl ir kaina jų įvairi – nuo kelių šimtų iki tūkstančio eurų.
 • Profesionalus bėgimo takelis – žymiai brangesnis, nes skirtas intensyviam kasdieniam naudojimui sporto klubuose ar profesionalių sportininkų namuose. Šis bėgimo takelis nesulankstomas, itin galingas ir turintis daugybę inovatyvių funkcijų. 

Bėgimo juostos matmenys: ilgis x plotis

Treniruoklio juostos matmenys yra svarbūs dėl dviejų apsektų – bėgtakio užimamos erdvės ir sportininko ūgio. Prieš pirkdami bėgimo takelį, įsitikinkite, kad jis tilptų jūsų pasirinktame kambaryje. Standartiniai bėgimo treniruoklio juostos matmenys – 40 cm pločio ir 130–140 cm ilgio. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad aukštesniems žmonės reikia ilgesnio bėgimo takelio, o kuo platesnė bėgimo juostą, tuo treniruoklis stabiliau stovi.

Galia ir greitis

Nors su bėgimo takeliu nedalyvausite lenktynėse, tačiau kardiotreniruoklio galia vis tiek svarbi. Įprastai šių bėgimo treniruoklių galia matuojama arklio galiomis (AG), o greitis kilometrais per valandą (km/h). Kuo treniruoklio variklis galingesnis, tuo didesnį greitį jis gali pasiekti. Nuo treniruoklio galios ir greičio taip pat priklauso šio bėgimo treniruoklio kaina ir patvarumas. Buitinis bėgimo takelis gali pasiekti 12–18 km/h greitį, tokio greičio pakanka tiek ramiam ėjimui, tiek bėgimui. Didesnio greičio prireiks intensyvesnėms treniruotėms. Pusiau profesionalūs ir profesionalūs tam puikiai tiks. Žinoma, galios aspektas svarbus tik motorizuotiems bėgimo takeliams, nes mechaniniai neturi variklio. Su pastaraisiais bėgimo takeliais pasieksite tokį greitį, kokį patys sugebėsite išvystyti.

Didžiausias naudotojo svoris

Šį parametrą rasite treniruoklio aprašyme. Profesionalūs bėgimo takeliai, naudojami sporto klubuose, įprastai būna didžiausių parametrų, kad jais galėtų naudotis įvairaus svorio žmonės. Rinkdamiesi bėgimo treniruoklį, atkreipkite dėmesį, kad jūsų svoris neviršytų leistino, o jausitės tikrai užtikrinti, jei jūsų svoris bus bent keliolika kilogramų mažesnis.

Valdymas

Dažniausiai bėgimo takeliai turi valdymo konsolę, kurioje yra liečiamas LCD ekranas. Toks valdymas itin patogus ir paprastas, todėl nesunkiai pasirinkite treniruotės laiką, įkalnę ar sudeginamų kalorijų kiekį.

Priedai ir funkcijos

Šie bėgimo takelio elementai ne tik suteikia daugiau komforto, bet ir užtikrina intensyvesnę, saugesnę ir įdomesnę treniruotę.

 • Transportavimo ratukai padeda lengviau sandėliuoti ar perkelti bėgimo takelį į kitą vietą.
 • Telefono, planšetės ir gertuvės laikikliai, kad treniruotės metu galėtumėte pažiūrėti mėgstamą serialą, o ištroškę atsigaivintumėte.
 • Įkalnės reguliavimo mygtukai. Ši funkcija suteikia treniruotei intensyvumo. Kuo statesnė įkalnė, tuo sunkiau eiti ar bėgti. Profesionalūs bėgimo takeliai gali pasiekti 22 laipsnių įkalnę, tačiau paprastoms treniruotėms, priklausomai nuo jūsų pasirengimo, gali pakakti ir devynių laipsnių įkalnės.
 • Programos. Kuo brangesnis bėgimo takelis, tuo jis turi daugiau programų. Dažniausiai bėgimo treniruokliuose rasite svorio metimo, apšilimo, bėgimo ar ėjimo treniruotę.
 • Inovatyvūs bėgimo takeliai turi galimybę jungtis prie muzikos grotuvų, TV, garso kolonėlių ar ausinių. Šios funkcijos padeda įveikti net sunkiausias treniruotes. Virtualūs maršrutai – unikali galimybė jautis taip, lyg sportuojant lauke ar lenktyniaujant su kitais sportininkais.
 • Amortizacinę sistemą turintis bėgimo takelis suteikia daugiau saugumo. Pėdai susiliečiant su bėgimo juosta, amortizacija apsaugo sąnarius ir nugarą
 • Pulso jutikliai ir kalorijų skaičiuoklė. Bėgimo takeliai gali ne tik stebėti pulsą ir širdies darbą treniruotės metus, bet ir sumažinti treniruotės intensyvumą. Taip pat apskaičiuoti išeikvotą kalorijų kiekį ar laiko sąnaudas.

Jei galutinai įsitikinote, kad bėgimo takelis – tas treniruoklis, kurio ir ieškojote, apsižvalgykite mūsų asortimente – Bėgimo takeliai | PowerSport.lt elektroninėje parduotuvėje. Čia rasite puikių pasiūlymų už itin patrauklią kainą, o platus garsių prekinių ženklų, tokių kaip: NOHrD, PROUD, Reebok, inSPORTline, treniruoklių pasirinkimas užtikrins, kad šioje elektroninėje parduotuvėje sau tinkantį variantą ras tiek pradedantieji, tiek pažengę sporto entuziastai.

Klientų užduodami klausimai (DUK)

Kokios yra geriausios bėgimo takelių savybės?

Bėgimo takeliai yra puikus būdas kasdien užsiimti kardio treniruotėmis ir palaikyti gerą fizinę formą. Geriausios bėgimo takelių savybės - galimybė lengvai reguliuoti greitį, nuolydį ir pasipriešinimą. Daugelis modelių taip pat turi interaktyvius ekranus arba programėles, leidžiančias matuoti pažangą, stebėti širdies ritmą, klausytis muzikos ir net nustatyti intervalinių treniruočių programas. Jie taip pat labai patogūs, nes leidžia mankštintis uždarose patalpose, kada tik panorėjus. Be to, dauguma bėgimo takelių turi įvairias saugos funkcijas, pavyzdžiui, avarinio išsijungimo mygtukus ir reguliuojamus vairus.

Kiek vietos paprastai užima bėgimo takelis?

Bėgimo takeliui paprastai reikia maždaug 176 cm x 84 cm (ilgis x plotis) ploto.

Kokių saugos reikalavimų reikėtų laikytis naudojant bėgimo takelį?

Naudodamiesi bėgimo takeliu, naudotojai visada turėtų naudoti apsauginį raktą arba virvę, kad nelaimingo atsitikimo ar staigaus sustojimo atveju nenumestų nuo treniruoklio. Be to, naudotojai turėtų įsitikinti, kad bėgimo takelis yra tinkamai sumontuotas ir kad naudodamiesi juo jie laikosi gamintojo nurodymų. Be to, naudojantis bėgimo takeliu svarbu dėvėti tinkamus drabužius ir avalynę bei neviršyti gamintojo nustatyto didžiausio svorio ir greičio. Galiausiai naudotojai niekada neturėtų palikti bėgimo takelio be priežiūros, kol jis veikia.

Kokios priežiūros reikia bėgimo takeliams?

Kad bėgimo takeliai būtų geros būklės, juos reikia reguliariai prižiūrėti. Tai apima diržo ir pado tepimą, veržlių ir varžtų sandarumo tikrinimą, elektros sistemų patikrinimą ir įsitikinimą, kad treniruoklis veikia sklandžiai. Taip pat svarbu po kiekvieno naudojimo išvalyti bėgimo takelį ir patikrinti naudotojo vadove esančius papildomus techninės priežiūros patarimus.

Kokie yra pagrindiniai bėgimo takelio naudojimo pratimams privalumai?

Pagrindiniai bėgimo takelio naudojimo pratyboms privalumai: geresnė širdies ir kraujagyslių sistemos sveikata, geresnis fizinis pasirengimas, kalorijų deginimas ir svorio metimas, geresnė sąnarių sveikata ir didesnė raumenų ištvermė. Be to, bėgimo takelio naudojimas yra palyginti nedidelio poveikio, todėl idealiai tinka tiems, kurie turi sąnarių ar judėjimo problemų.

Filtruoti:
Pristatymas
Prekinis ženklas