Irklavimo treniruokliai

Irklavimo treniruokliai – pats universaliausias treniruoklių tipas, kuriuo treniruojantis dirba visi įmanomi kūno raumenys, tiek viršutinė, tiek apatinė kūno dalys, netgi nugaros raumenys. Irklavimo judesių imitavimas nepelnytai užmirštas, galbūt todėl, jog darbui su treniruokliu reikia išlavintos ištvermės ir sveikų kraujotakos ir kvėpavimo sistemų. Visgi nebūtina rinktis olimpinio ritmo – galimas ir lengvas tempas. Svarbiausia išlaikyti taisyklingą laikyseną ir tolygų kvėpavimą. Jei nusprendėte įsigyti irklavimo treniruoklį, būtinai atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

 • Smagračio svoris. Kuo jis sunkesnis, tuo sklandesnis treniruotės darbas tampa, t.y. išlygina tolygų ir greitą lėtėjimą ar greitėjimą be didesnių nepatogumų.
 • Maksimalus vartotojo svoris. Jei treniruokliu naudosis ne vienas žmogus, reikėtų atkreipti dėmesį ar naudotojų svoris neviršija nurodyto limito.
 • Atatrankos sistema, kuri sureguliuoja judėjimo tolygumą, nepaisant kaip netvarkingai atliktumėte traukimo judesį.
 • Pasipriešinimo lygių skaičius. Tai treniruotės sunkumui įtakos turintis dydis.

Kyla klausimų? Paskaitykite mūsų parengtą gidą:

Irklavimo treniruoklis: kaip išsirinkti?

Filtruoti:
Pristatymas
Kaina
Prekinis ženklas
Tipas
Paskirtis
Didžiausia apkrova
kg kg
Smagračio svoris
Pasipriešinimo reguliavimas
Stabdžių sistema
Maitinimo šaltinis
Didžiausias naudotojo ūgis
Pasipriešinimo lygiai
Svoris
kg kg
Ilgis
cm cm
Plotis
cm cm
Aukštis
cm cm
Transportavimo ratai
HRC programa
Krūtinės diržas
Filtravimas

Irklavimo treniruokliai pigiau

Sportuoti namuose tampa vis populiariau, ypač pandemijos metu, kai niekad nežinai, kada sporto klubai ir vėl užvers duris. Treniruojantis namuose nereikia niekur skubėti, pavydėti svetimų dailių kūno linijų ar laukti eilėje prie vieno ar kito treniruoklio. Žinoma, įsirengti sporto salę namuose gali būti sunku ne tik dėl materialinių resursų, bet ir dėl vietos stokos. Planuojantiems įsirengti mini sporto klubą namuose, profesionalūs sportininkai rekomenduoja rinktis kuo universalesnį treniruoklį, kuris ne tik padėtų atsikratyti papildomų kelių kilogramų ar padidintų raumenų masę, bet ir treniruotų kuo daugiau raumenų grupių. Puikus pasirinkimas ieškantiems universalaus treniruoklio – irklavimo treniruoklis, kuris padės ne tik sustiprinti bene visus kūno raumenis, bet ir primins valties irklavimą išsiilgusiems šios pramogos.

Kokias raumenų grupes stiprina irklavimo treniruoklis?

Ar žinojote, kad treniruodamiesi irklavimo treniruokliu galite sudeginti net 2–3 kartus daugiau kalorijų, nei mindami dviratį treniruoklį? Tokie skaičiai išties vilioja. Visgi, kyla klausimas, nuo kurių kūno vietų pavyks atsikratyti papildomų kilogramų? Gali atrodyti, kad irklavimo treniruoklis stiprina tik viršutinės kūno dalies raumenis. Iš tiesų, sportuodami irklavimo treniruokliu, sustiprinsite praktiškai visas kūno raumenų grupes: nuo dvigalvių ar keturgalvių kojų raumenų iki nugaros, rankų ir sėdmenų raumenų. Irkluojant kojoms ir viršutinei kūno daliai tenkanti apkrova pasiskirsto bene tolygiai – 60 % ir 40 %. Svarbu paminėti ir tai, kad treniruotės su irklavimo treniruokliu taupo jūsų laiką. Pasirinkę šį treniruoklį, vienu metu treniruosite bene visą kūną, todėl jums nereikės atlikti papildomų pratimų, skirtų konkrečiai raumenų grupei stiprinti.

Irklavimo treniruoklio pasipriešinimo sistema

Kuo universalesnis treniruoklis, tuo sunkiau jį išsirinkti, nes pasirinkimo aspektų – tikrai ne vienas. Visgi, norintys įsigyti visus lūkesčius išpildantį treniruoklį pirmiausia turėtų atkreipti dėmesį į pasipriešinimo sistemos tipą.

 • Irklavimo treniruoklis su hidrauline pasipriešinimo sistema – paprastesnis, mažesnis, lengvai prižiūrimas, tinkamas naudoti namuose.
 • Magnetinę pasipriešinimo sistemą turintis irklavimo treniruoklis – pats populiariausias, nes, naudojantis šiuo treniruokliu, galima lengvai pasirinkti norimą pasipriešinimo lygį. Pastarąjį parametrą galima reguliuoti tiek rankiniu, tiek elektroniniu būdu. Tokie irklavimo treniruokliai – išmanesni, nes turi bent kelias treniruočių funkcijas (pvz.: reguliarus irklavimas viena ranka, irklavimas dvejomis rankomis ar baidarių irklavimo modeliavimas), mažiausiai dešimt pasipriešinimo lygių ir bent keliolika programų.
 • Irklavimo treniruoklis su vandens pasipriešinimo sistema – modernus, išsiskiriantis savo dizainu. Nors su šiuo treniruokliu pavyks natūraliai atkartoti irklavimo judesius, visgi, namuose jis gali užimti daug vietos, be to, jo kaina nėra tokia palanki.
 • Oro pasipriešinimo sistemą turintis irklavimo treniruoklis puikiai tinka intensyvioms treniruotėms – kuo našiau naudositės šiuo treniruokliu, tuo didesnį pasipriešinimą pasieksite. Naudodami šį irklavimo treniruoklį jausitės lyg tikroje valtyje.

Kokie aspektai svarbūs renkantis irklavimo treniruoklį?

Išsirinkę jūsų treniruotėms geriausią tinkančią pasipriešinimo sistemą, atkreipkite dėmesį į kitus svarbius treniruoklio parametrus, priedus ir funkcijas.

 • Renkantis irklavimo treniruoklį, svarbu didžiausias leistinas naudotojo svoris, treniruoklio matmenys ir maitinimo šaltinis (generatorius, elektra ar baterijos).
 • Papildomos funkcijos (pvz., audio įvestis ar integruotos programos, kurios leidžia surengti varžybas su virtualia valtimi ar lenktyniauti su savimi, siekiant pagerinti asmeninį rekordą) suteiks daugiau motyvacijos.
 • Svarbu atsižvelgti ir į programų skaičių bei galimą treniruočių tipą – kai kurie irklavimo treniruokliai turi tikrą irklą, su kuriuo galima modeliuoti irklavimą vandeniu.
 • Dar vienas svarbus kriterijus, palengvinantis irklavimo treniruoklio transportavimą – sulankstymo sistema ir transportavimo ratukai.
 • Verta atsižvelgti ir į dizainą – vienų irklavimo treniruoklių rėmas pagamintas iš medienos, todėl atrodo estetiškiau, kitų – iš metalo ir plastiko, todėl yra praktiškesnis.
 • Spalvotas ekranas, kuriame galima matyti treniruotės rezultatus (laiką, sudegintas kalorijas, įveiktą atstumą ar pulsą), motyvuoja judėti pirmyn.
 • Nevalia užmiršti ir patogumo – irklavimo treniruokliams labai svarbi ergonomiška kojų atrama ir patogi treniruoklio sėdynės slydimo sistema.
 • Norint įsigyti kokybišką treniruoklį, svarbi ir kaina. Pačių paprasčiausių irklavimo treniruoklių kainos prasideda nuo 200 Eur, o perkant profesionalų treniruoklį galima išleisti ir 2000–2500 Eur. Prieš perkant irklavimo treniruoklį, vertėtų paieškoti palankesnių pirkimo sąlygų – sulaukti akcijos arba įsigyti treniruoklį šsimokėtinai.
 • Treniruoklio triukšmo lygis – ypač svarbus parametras, jei gyvenate bute arba auginate mažamečius vaikus. Tylesni irklavimo treniruokliai – turintys hidraulinę arba magnetinę pasipriešinimo sistemą, o įrenginiai su vandens ar oro pasipriešinimu skleidžia daugiau garso.
 • Integruoti pulso jutikliai padės nepersitempti treniruotės metu. Kai kurie elektroniniu būdu valdomi irklavimo treniruokliai turi širdies ritmo dirželį, matuojantį pulsą belaidžiu būdu.

Kaip tinkamai naudotis irklavimo treniruokliu?

Siekiant efektyvių rezultatų, svarbu išmokti tinkamai naudotis treniruokliu. Sportuodami su irklavimo treniruokliu, visų pirma išsiaiškinkite, kaip jis veikia – perskaitykite naudojimo instrukciją, o jei norite išsamesnių patarimų, pažiūrėkite keletą naudingų vaizdo įrašų internete. Keletą esminių patarimų pateikiame ir mes.

 • Prieš pradėdami irkluoti, rankas ištieskite į priekį, o kojas laikykite ant atramos suspaustas.
 • Traukdami lyną į save turite stipriai atsispirti nuo pakojų.
 • Atsispyrus, tieskite kojas, o rankas tempkite link krūtinės.

Įsidėmėkite, kad irklavimo treniruoklio sėdynė turi lengvai slysti bėgeliais, o kojas turite laikyti ant atramos taip, kad netrukdytumėte šiam veiksmui. Treniruojantis irklavimo treniruokliu irklus įprastai atstoja rankena su lynu (žinoma, yra ir tokių treniruoklių, kurie turi ir tikrą irklą). Teisingai atlikdami pratimus ne tik pasieksite geriausių rezultatų, bet ir sumažinsite tikimybę susižeisti.

Susidomėjote irklavimo treniruokliais? Apsilankykite Powersport.lt elektroninėje parduotuvėje arba užsukite į mūsų fizines parduotuves Kaune ir Vilniuje. Čia rasite platų kokybiškų irklavimo treniruoklių asortimentą, kuriame garsiausių prekinių ženklų – inSPORTline, Reebok, WaterRower – naujausi modeliai. Kainos pas mus palankios kiekvieno kišenei, o dar pigiau įsigyti treniruoklį galite išpardavimo metu. Patogu ir tai, kad irklavimo treniruoklį galite užsisakyti neišėję iš namų ir vos kelių mygtukų spustelėjimu – Powersport.lt pasirūpino patogiu prekių pristatymu visoje Lietuvoje. Gal jau pats metas iškeisti valtį į irklavimo treniruoklį?

SPORTO PREKIŲ PARDUOTUVĖ KAUNE

Ateities pl. 23 b, Kaunas

Darbo laikas I - V:  9.00 - 18.00   VI: 10.00 - 14.00

Reikia patarimo?

arba el. paštu: [email protected]

SPORTO PREKIŲ PARDUOTUVĖ KAUNE

Darbo laikas

I - V:  9.00 - 18.00

VI: 10.00 - 14.00

Ateities pl. 23 b, Kaunas

DVIRAČIŲ SERVISAS
TRENIRUOKLIŲ SERVISAS
ĮRANGOS NUOMA
MONTAVIMAS
GAMYBA
Prekė įsiminta
Prekė pridėta palyginimui

Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo. Plačiau skaitykite: "privatumo politika".