Dviračiai treniruokliai

Kardio treniruotės intensyvumas gali priklausyti ne tik nuo jūsų sportinio pajėgumo, bet ir nuo treniruoklio pobūdžio. Dviračiai treniruokliai ne ik patogūs sėdėjimo metu, bet ir imituoja važiavimą tikru dviračiu. Taip pat, nors ir skirti treniruotėms namuose, teigiamai veikia ne tik kojų, bet ir pilvo raumenis, stiprina širdies ir kraujagyslių sistemą, ugdo ištvermę. Tolygus treniravimasis dviračiu treniruokliu neturi neigiamo poveikio jūsų kelių ir klubų sąnariams.

Kyla klausimų? Paskaitykite mūsų parengtą gidą:

5 žingsniai, padėsiantys tinkamai sureguliuoti dviratį treniruoklį

Kuris kardio treniruoklis geriausias: elipsinis treniruoklis, dviratis treniruoklis ar bėgimo takelis?

Kaip išsirinkti dviratį treniruoklį namams?

Dviratis treniruoklis internetu

Praėjusiame amžiuje dviratis buvo viena iš pagrindinių transporto priemonių trumpiems atstumams įveikti. Kiek vėliau dviratis tapo pramoga vaikams – skriedami palaukėmis, vėjui plaikstant plaukus, vaikai nerūpestingai leisdavo vasaros dienas. Šiandien važinėjimas dviračiu – vienas iš laisvalaikio praleidimo būdų, o kelionės dviračiais aplink savo gimtąjį miestą ar net Lietuvą kyla į vasaros planų sąrašo viršų. Kai tiek šio sporto aistruolių, kasmet vyksta dviračių maratonai, kviečiantys sportininkus išbandyti savo jėgas. Žinoma, gyvent vidutinių platumų zonoje, važinėjimas dviračiu – sezoninis užsiėmimas. Dėl netinkamų oro sąlygų, prieš prasidedant lietingam ir tamsiam lapkričiui, dviratį užrakiname rūsyje, kur šis dulka iki pat pavasario.

Optimistai dažnai sako, kad nėra padėties be išeities. Dviračiu įmanoma važinėtis visus metus, tiesa, įprastą dviratį pakeitus dviračiu treniruokliu, kuris yra vienas iš dažniausiai sporto klubuose sutinkamų treniruoklių. Šis treniruoklis – ne tik puikus būdas sustiprinti kojų raumenis, bet ir efektyvus laisvalaikio praleidimo būdas. Ar žinojote, jog pusvalandis ant dviračio treniruoklio prilygsta valandos treniruotei kojoms su svareliais? O kokių dar privalumų turi šis treniruoklis?

Nėra blogo oro, tik netinkamas treniruoklis

Visi žinome, kad, norint gerai jaustis, svarbu palaikyti fizinę formą. Tiesa, dažnas sportui pritrūksta laiko, o už lango siaučiantis blogas oras tikrai nekviečia sportuoti. Visgi, yra įvairių alternatyvų, kurios leidžia sportuoti namuose, už lango siaučiant pūgai ar pliaupiant lietui. Vieną iš jų – dviratis treniruoklis, su kuriuo lengvai numinsite keliolika kilometrų ir sudeginsite dienos metu sukauptas kalorijas net nepajudėję iš vietos.

Minant dviratį treniruoklį, raumenys dirba intensyviai, todėl tikrai netruksite pastebėti, kaip kasdienis dviračio mynimas atneš akivaizdžių rezultatų. Kaip ir mindami įprastą dviratį, taip ir šį treniruoklį atsipalaiduosite, toks sportas neįpareigoja, todėl po dienos darbų pravėdinsite galvą, nuvysite visus rūpesčius šalin, o ir savijauta taps žymiai geresnė. Jei norite įsigyti dviratį treniruoklį, bet dvejojate dėl to, kad jis užims per daug vietos, yra puiki alternatyva – mini dviračiai treniruokliai, kuriuos lengvai perkelsite į nepastebimą vietą, kai juo nesinaudosite. Svarbu, kad jų panaudojimo galimybės nėra nei kiek prastesnės už įprastus variantus, o ir kaina yra prieinama kiekvienam, mėgstančiam šį sportą.

Sportas – pramoga?

Net ir sportuojant namuose tikrai ne visada lengva prisiversti treniruotis, todėl dviratis treniruoklis puikus pasirinkimas, jei kartais pritrūksta motyvacijos. Mindami dviratį galite klausytis muzikos, tinklalaidžių ar audioknygų, o įgudę sportininkai, mindami pedalus, ir popierines knygas skaito nesunkiai. Žinoma, sportuojant dviračiu treniruokliu, patogu ne tik klausyti, bet ir žiūrėti. Jei kada pritrūko laiko mėgstamam serialui pažiūrėti, mindami dviratį treniruoklį, nušausite du zuikius vienu šūviu – ir pasportuosite, ir be jokios sąžinės graužaties pasimėgausite mėgstamu serialu ar filmu. Suderinus sportą su pramoga, sportuoti bus daug lengviau.

Jei manote, kad įprastas dviratis pranašesnis už treniruoklį, dar kartą įvertinkite visas šio treniruoklio galimybes. Išmanieji dviračiai treniruokliai pasižymi inovatyviomis funkcijomis, kurios gali paskatinti rinktis būtent šį dviračio variantą. Šie dviračiai treniruokliai gali jungtis prie išorinių įrenginių – mobiliųjų telefonų, išmaniųjų telefonų ar laikrodžių bei planšetinių kompiuterių. Naudodami specialias programėlės, galėsite analizuoti treniruočių rezultatus, be to, turėsite progą sportuoti virtualioje aplinkoje – miestuose, kalnuose ar dviračių lenktynių trasose. Nors ir virtualiai, bet sportuosite gamtoje, o tai bent kiek primins kelionę įprastu dviračiu.

Kaip išsirinkti tinkamą dviratį treniruoklį?

Kai pasiūla – didelė, tinkamą dviratį treniruoklį išsirinkti išties nelengva. Vilioja mažesnė kaina, garsūs prekiniai ženklai, didesnis programų skaičius, suteikiantis daugiau galimybių. Nepasiklysti gausoje padės profesionalūs darbuotojai, kurie pažers naudingų patarimų, padėsiančių išrinkti dviratį treniruoklį, atitinkantį kainos ir kokybės santykį. Žvilgtelkime į keletą patarimų, kuriuos pažėrė Powersport darbuotojai.

  • Prieš perkant dviratį treniruoklį, rekomenduojama įvertinti didžiausią leistiną naudotojo svorį, paties treniruoklio svorį ir kitus matmenis, siūlomų programų skaičių, tipą ir rėmo konstrukciją.
  • Renkantis treniruoklį svarbi ir kaina. Dviračių treniruoklių kainos svyruoja nuo šimto iki kelių tūkstančių eurų. Pigiausi, kokybiški, tik turintys mažiau funkcijų dviračiai treniruokliai kainuoja nuo 100 Eur. Jie puikiai tiks neintensyvioms treniruotėms namuose. Šie treniruokliai dažniausiai būna itin kompaktiški, todėl nesunkiai atrasite jam vietą namuose.
  • Vyresniems ar turėjusiems stuburo traumų asmenims rekomenduojama rinktis dviratį treniruoklį su horizontalia sėdyne. Taip bus žymiai patogiau užlipti ant treniruoklio ir nuo jo nulipti.
  • Jei dviračiu treniruokliu naudosis visi šeimos nariai, rekomenduojama atkreipti dėmesį į vairo ir sėdynės reguliavimo galimybę bei didžiausią rekomenduojamą naudotojo svorį.
  • Sportuojant namuose tikrai pakaks dviračio treniruoklio, turinčio 10 programų. Treniruočių metu naudingi pulso jutikliai, įmontuoti treniruoklio rankenose. Jie padės nepersitempti treniruotės metu.
  • Treniruoklio ekranas pravers, jei norite sekti treniruotės rezultatus. Ekrano rodmenys (greitis, treniruotės laikas, sudegintos kalorijos ar įveiktas atstumas) motyvuos judėti toliau.
  • Prieš pirkdami dviratį treniruoklį, atsižvelkite į inovatyvias galimybes: jungtis prie išorinių įrenginių ar virtualių maršrutų parinktis. Tokie privalumai paskatins dažniau minti dviratį treniruoklį.
  • Svarbu įvertinti ir techninį dviračio treniruoklio aprašą. Būtinai palyginkite jį su kitų treniruoklių charakteristikomis. Jei perkate internetu, paskaitykite naudotojų atsiliepimus, juk kito, nesuinteresuoto žmogaus nuomonė – dažnai tikslesnė. Nebijokite konsultuotis su kvalifikuotais specialistais, kurie tikrai padės rasti geriausią variantą.

Jei ieškote, kur įsigyti bėgimo takelį internetu, užsukite į Powersport internetinę parduotuvę. Čia rasite įvairių dviračių treniruoklių – nuo mini iki išmaniųjų – už kišenei draugišką kainą. Visgi, jei visos sumos neturite, galite įsigyti prekę išsimokėtinai. Patogu, kad dviratį treniruoklį mūsų el. parduotuvėje įsigysite net neišėję iš namų. Mes siūlome platų, garsių prekinių ženklų (Reebok, inSPORTline, Inteza) asortimentą, kuriame sau tinkamą treniruoklį ras tiek mėgėjas, tiek profesionalas.

Klientų užduodami klausimai (DUK)

Kokia yra dviračių treniruoklių naudojimo nauda?

Dviračio treniruoklio naudojimas teikia daug naudos, įskaitant geresnę širdies ir kraujagyslių sveikatą, didesnę raumenų ištvermę ir jėgą, didesnį aerobinį pajėgumą ir kalorijų deginimą. Treniruokliai taip pat yra mažo poveikio mankštos forma, tinkama įvairaus fizinio pasirengimo žmonėms. Be to, treniruokliai yra palyginti nebrangūs ir jais galima naudotis patogiai įsitaisius namuose.

Kokio tipo dviratis geriausiai tinka svorio metimui?

Tinkamiausias dviratis svoriui mažinti priklauso nuo jūsų individualių poreikių ir biudžeto. Kad treniruotės būtų maksimaliai intensyvios ir degintumėte kalorijas, idealiai tiktų didelio pasipriešinimo lygio dviratis, pavyzdžiui, spiningo dviratis arba stacionarus dviratis su reguliuojamais pasipriešinimo lygiais. Jei ieškote nebrangaus varianto, puikus pasirinkimas - paprastas vertikalus dviratis su vėduokliniu ratu. Kad ir kokį dviratį pasirinktumėte, būtinai ieškokite reguliuojamo sėdynės aukščio, patogių rankenų ir lengvai įskaitomų skaitmeninių ekranų, kuriuose galima stebėti pažangą.

Į kokius veiksnius turėčiau atsižvelgti rinkdamasis treniruoklį?

Rinkdamiesi dviratį treniruoklį turėtumėte atsižvelgti į tokius veiksnius kaip dviračio funkcijos (įskaitant pasipriešinimo sistemos tipą, programų skaičių ir didžiausią greitį), dviračio dydis ir stabilumas, naudotojų ūgis, kuriam jis gali būti pritaikytas, ir sėdynės patogumas. Be to, turėtumėte įsitikinti, kad dviratis turi garantiją ir klientų aptarnavimo tarnybą, jei kiltų kokių nors problemų.

Ar naudojantis treniruokliu yra kokių nors saugumo aspektų?

Svarbu visada dėvėti apsaugines priemones, pvz., šalmą, alkūnių ir kelių apsaugas bei pirštines. Prieš naudodamiesi treniruokliu įsitikinkite, kad dviratis yra tinkamai sureguliuotas pagal jūsų ūgį ir kad sėdynė yra patogi. Reguliariai tikrinkite stabdžius ir pasipriešinimo nustatymus, kad įsitikintumėte, jog jie veikia tinkamai. Be to, svarbu, kad aplink treniruoklį nebūtų netvarkos ar kliūčių.

Kaip dažnai turėčiau naudotis treniruokliu, kad pasiektumėte geriausių rezultatų?

Geriausia mankštintis dviračiu 3-5 kartus per savaitę, kiekvieną kartą bent po 30 minučių. Tai padės maksimaliai padidinti dviratuko treniruoklio naudojimo naudą, pavyzdžiui, pagerinti širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, raumenų jėgą ir sumažinti svorį. Be to, rekomenduojama keisti treniruočių intensyvumą ir trukmę, kad kūnas patirtų įvairių iššūkių.

Filtruoti:
Pristatymas
Prekinis ženklas