Krepšinio kamuoliai

Kokybiški krepšinio kamuoliai garsiausių prekinių ženklų. Savo asortimente turime pasaulinių lyderių „Molten“, „Spalding“ ir „Wilson“ įvairaus dizaino ir spalvų krepšinio kamuolių. Krepšinio kamuoliai gaminami įvairių dydžių ir tipų. Patalpose žaisti skirti kamuoliai (Indoor) gaminami iš odos ar kitų kokybiškų medžiagų ir pasižymi šoklumu, švelniu paviršiumi. Šie kamuoliai dažnai skirti profesionalams, tad jų kaina dažnai didesnė. Lauko kamuoliai (Outdoor) įprastai gaminami iš gumos, tad yra pigesni ir tampa puikiu pasirinkimu mėgėjams. Šie kamuoliai – patvarūs, gali būti naudojami ir ant asfalto. Trečioji kamuolių rūšis – universalūs (Indoor/Outdoor) kamuoliai. Jie gaminami iš sintetinės odos, tinkami naudoti tiek patalpose, tiek lauke, tiek mėgėjams, tiek profesionalams.

Skiriasi ir kamuolių dydžiai. Suaugusiųjų ir profesionalių vyrų komandų naudojami 7 dydžio kamuoliai, kurių apskritimo ilgis yra 750–780 mm. Moterys ir paaugliai iki 16 m. naudojasi 6 dydžio kamuoliu (720–740 mm), jie naudojami ir WNBA lygoje. 5 dydis (690–710 mm) skirtas vaikams iki 12 m., o mažiausieji gali žaisti ir 3 dydžio (560–580 mm) kamuoliu. Nesvarbu kokio amžiaus žmogus bebūtų, jis atras sau tinkamo dydžio krepšinio kamuolį.

Japonų kompanija „Molten“ yra oficiali FIBA krepšinio čempionatų kamuolių tiekėja. Būtent dėl šios priežasties tiek Olimpinėse žaidynėse, tiek Pasaulio bei Europos krepšinio čempionatuose rungtyniaujama naudojant „Molten“ krepšinio kamuolius.

Kyla klausimų? Paskaitykite mūsų parengtą gidą:

Kaip išsirinkti gerą krepšinio kamuolį?

Klientų užduodami klausimai (DUK)

Kokie yra geriausi krepšinio kamuoliai žaidimui lauke?

Geriausi lauke žaisti skirti krepšinio kamuoliai paprastai yra pagaminti iš gumos, turi sukibimo sluoksnį, yra skirti lauko paviršiams ir atsparūs ekstremalioms oro sąlygoms. Taip pat reikėtų atsižvelgti į kamuolio dydį, kad jį būtų galima pritaikyti tiek lauko, tiek vidaus aikštelių dydžiams. Galiausiai reikėtų atsižvelgti į kamuolio svorį, nes lauko aikštynai paprastai būna atšiauresni, todėl kamuolys turi būti sunkesnis, kad būtų geriau valdomas.

Kokio dydžio krepšinio kamuolį turėčiau naudoti oficialiam žaidimui?

Oficialaus dydžio krepšinio kamuolys oficialioms rungtynėms turėtų būti 7 dydžio, t. y. apytiksliai 29,5 colio perimetro. Tai yra standartinis dydis, taikomas tarptautiniam žaidimui, ir jį pripažįsta visos valdymo institucijos.

Kuo skiriasi lauko ir vidaus krepšinio kamuolys?

Pagrindinis skirtumas tarp vidaus ir lauko krepšinio kamuolio yra medžiaga, iš kurios jie pagaminti. Vidaus krepšinio kamuoliai paprastai gaminami iš sintetinės odos arba kompozicinių medžiagų, o lauko krepšinio kamuoliai gaminami iš gumos arba gumos ir kitų medžiagų kompozito. Be to, dėl naudojamų medžiagų lauko krepšinio kamuoliai paprastai turi gilesnius griovelius ir yra šiek tiek minkštesnės tekstūros ir švelnesni nei patalpų krepšinio kamuoliai. Dėl to lauko krepšinio žaidėjai gali geriau suimti ir valdyti kamuolį.

Kaip dažnai reikėtų keisti krepšinio kamuolį?

Paprastai krepšinio kamuolius reikėtų keisti kas du-tris mėnesius, priklausomai nuo to, kiek jie naudojami. Krepšinio kamuolio tarnavimo laikas taip pat priklauso nuo medžiagos, iš kurios jis pagamintas, tipo. Pavyzdžiui, tikėtina, kad sintetinės odos kamuolys tarnaus ilgiau nei guminis.

Kokių savybių turėčiau ieškoti geros kokybės krepšinio kamuolyje?

Ieškodami geros kokybės krepšinio kamuolio, turėtumėte atkreipti dėmesį į tokias savybes, kaip kompozitinė arba odinė danga, užtikrinanti didesnį patvarumą, gilūs kanalai, užtikrinantys pastovų sukibimą, ir tekstūrinis akmenukų raštas, padedantis valdyti kamuolį. Be to, ieškokite dvigubo putų paminkštinimo, kad kamuolys gerai atšoktų ir reaguotų, taip pat vidinės pūslės, kad kamuolys ilgiau išliktų pripūstas.

Filtruoti:
Pristatymas
Prekinis ženklas
  • <