Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(../../vendor/mobiledetect/mobiledetectlib/Mobile_Detect.php) is not within the allowed path(s): (/home/power/domains/powersport.lt:/tmp:/usr/share/pear) in /home/power/domains/powersport.lt/public_html/modules/pagecache/static.config.php on line 12
Ritės

Ritės

Smagi žvejyba su laimikio pilnu kibiru didele dalimi priklauso nuo meškeriotojo turimos ritės.  Kuo pastaroji didesnė, tuo esant ekstremalioms sąlygoms, didesnę žuvį galima pagauti. Visgi, tai ne viskas, ką reikėtų žinoti renkantis rites. Dar vienas svarbus aspektas yra jų rūšis.

  • Spininginės žvejybinės ritės skirtos norintiems žvejoti dugninėmis meškerėmis ar mėgstantiems spiningą.
  • Tolimo užmetimo žvejybinės ritės tinkamos tolimiems užmetimams arba, kai naudojamas lengvas masalas.
  • Jūrinės žvejybinės ritės yra ypač galingos, todėl tobulai tiks didelėms žuvims gaudyti.
  • Muselinės žvejybinės ritės skirtos muselinėms meškerėms.
Rodoma 1-24 iš 48 prekės(-ių)

Žvejybos ritės pigiau

Norint sugauti nemenką laimikį, prireiks ne tik kokybiškos meškerės, bet ir tinkamos ritės, todėl teisingas jos pasirinkimas yra neatsiejama pasirengimo žvejybai dalis.

Ritės žvejybai turėtų atitikti meškerės tipą. Mažos ritės (1000–2500) montuojamos ant lengvų ir lanksčių plūdinių meškerių bei ant kai kurių lengvų spiningų, o sunkesnėms meškerėms su ilgesniais ir stipresniais valais naudojamos didesnės ritės (3000–12000).

Ričių dalys

Paprastą ritę sudaro dvi pagrindinės dalys: korpusas su ašimi ir būgnu (skirtu vynioti nuo 30 m iki 400 m valams) bei besisukanti šia ašimi rankena. Ant korpuso taip pat yra „kojelė“ ritės tvirtinimui prie meškerės ir stabdžių įtaisas. Ritės dalys gaminamos iš plastiko, keramikos, grafito ir įvairių metalo lydinių. Siekiant užtikrinti dalių ilgaamžiškumą, jos padengiamos chromuotu metalu, teflonu.

Ričių rūšys

Visos ritės yra skirstomos į tris rūšis: inercines, neinercines ir multiplikatorines. Priklausomai nuo žvejybos tipo, pasirenkama viena ar kita ritės rūšis.

Inercinės ritės atsirado anksčiau nei kitos dvi ričių rūšys. Šios ritės būgno sukimosi ašis yra plokštumoje, kuri yra statmena meškerės ašiai. Vienas būgno apsisukimas – lygus vienam valo apsisukimui. Inercinę ritę verta rinktis, jei jums svarbus tiesioginis žvejo kontaktas su jauku. Be to, šios rūšies ritė yra galinga, pasižyminti didele trauka, todėl inercinė ritė tikrai nesulūš, net ir esant didelėms apkrovoms. Inercinės ritės paprastumas lemia priežiūros lengvumą ir palyginti mažas sąnaudas.

Neinercinė ritės – universaliausia ričių rūšis. Užmetant meškerę, neinercinės ritės būgnas su valu nesisuka. Jis užfiksuotas konkrečioje pozicijoje, o valą aplink jį vynioja besisukantis rotorius. Šios rūšies ritės sukimosi ašis irgi statmena meškerės ašiai. Neinercinės ritės pasižymi itin tolimu užmetimu – kai kurie modeliai leidžia savo masalą numesti net virš 100 metrų. Šios rūšies ritės gali būti naudojamos su plūdine ar dugnine meškere bei spiningu.

Multiplikatorinės ritės yra savotiška dviejų ankstesnių modelių samplaika. Būgno sukimosi ašis, kaip ir inercinės ritės, yra plokštumoje, kuri statmena meškerės ašiai. Šios rūšies ritės būgnas irgi sukasi metimo metu, tačiau neturi ypatingos inercinės masės, nes turi gana storą ašį. Multiplikatorinės ritės skirtos trolingui ir spiningui. Galingos trolingo ritės dažniausiai naudojamos žvejybai jūroje. Norint naudoti multiplikatorines rites, prireiks tam tikrų žvejo įgūdžių, tačiau jei neturėjote problemų naudodami inercines rites, pereidami prie multiplikatorinių ričių neturėtumėte patirti didelių sunkumų.

Ričių dydžiai

Priklausomai nuo žūklės būdo, turite pritaikyti jam tinkamus įrankius. Jei domina plūdinė žvejyba, rekomenduojame rinktis rites nuo 1000 iki 3000 dydžio. Dugninei žūklei rekomenduojamos didesnės ritės, turinčios didesnį valo surinkimą – 4000–6000 dydžio. Spiningavimui tinkamos beveik visos ritės nuo 1000–5000 dydžio, priklausomai nuo meškerės dydžio ir masalo svorio. Žvejojant nedideliais masalais, rekomenduojame rinktis rites iki 3000 dydžio. Norint žvejoti lydekas ar starkius džigu, jums prireiks nuo 2500 iki 4000 dydžio ričių. Jei norite sužvejoti lašišą ar šlakį, jums prireiks gerokai galingesnių ričių – 4000–5000 dydžio. Pačias galingiausias rites 4000–12000 rekomenduojame rinktis, jeigu jūsų taikinys – karpis arba šamas.

Rotoriaus greitis

Pagal rotoriaus greitį ritės skirstomos į greitaeiges, jėgines ir universalias. Greitaeigių ričių santykis yra nuo 1:6 iki 1:7,2, tokios ritės skirtos spiningavimui ir jūrinei žūklei. Jėginių ričių santykis yra nuo 1:4 iki 1:4,9, šios ritės dažniausiai naudojamos dugninei arba karpių žvejybai. Universaliųjų ričių santykis yra nuo 1:5 iki 1:5,5, šios ritės tinkamos praktiškai visiems žūklės būdams.

Ritės spiningui

Ritės spiningui yra dviejų rūšių klasikinės ir muilinės. Klasikinės ritės gerai veikia su vidutinio svorio ir sunkiais antgaliais, o muilinės ritės yra jautresnės, skirtos žvejoti lengvesniais antgaliais.

Karpinių ričių pasirinkimo parametrai

Norint išrinkti tinkamiausią karpinę ritę, būtina atkreipti dėmesį į pagrindines jos savybes – būgnelio ir stabdžių sistemos tipą. Long cast tipo būgnelis talpina daugiau nei 300–400 valo ir leidžia atlikti tolimus metimus. Žvejų patogumui sukurta dviguba ritės stabdžių sistema baitrunner leidžia greitai ir patogiai koreguoti ritės frikcijos darbą.

Ritės internetu

Internetinėje parduotuvėje Powersport.lt galite išsirinkti rites visiems žvejybos būdams: spiningavimui, dugninei, plūdinei ar jūrinei žūklei bei rites, skirtas karpių ir šamų žvejybai. Mūsų asortimente rasite įvairių dydžių ričių modelių – nuo mažų iki didelių ričių, skirtų šamų žvejybai ar žvejybai jūroje. Geriausių ričių gamintoju galima vadinti Shimano, kurio ritės išsiskiria ypatinga kokybe. Vos kelių mygtukų spustelėjimu pasirinkta ritė įkris į pirkinių krepšelį, o mes pasirūpinsime patogiu ir greitu prekių pristatymu iki namų durų. Belieka pasirūpinti likusiu žvejybos inventoriumi ir leistis į žūklę.

Filtruoti:
Pristatymas
Prekinis ženklas
rodyti visas reikšmes... mažiau
Kaina
Tipas
Valo surinkimas
rodyti visas reikšmes... mažiau
Ritės dydis
rodyti visas reikšmes... mažiau
Guoliai
rodyti visas reikšmes... mažiau
Valo perdavimo santykis
rodyti visas reikšmes... mažiau
Maksimalus tempimas
rodyti visas reikšmes... mažiau
Svoris
rodyti visas reikšmes... mažiau
Būgnelio valo talpa
rodyti visas reikšmes... mažiau
Pritaikyta (numatytas naudojimas)