Valai

Jus nuo svajonių laimikio skiria tik valas. Žuvis muistosi, nepasiduoda, tačiau pamažu traukiate ją link kranto. Dar truputis ir ištrauksite. O tada tik pokšt, valas nutrūksta jūsų gyvenimo žuvis nuplaukia. Nekokia istorija, ar ne?  Jos galėtų ir nebūti, jei rinkdamiesi valą atkreipsite dėmesį į jo rūšį.

Monofilamentinis valas tobulas pasirinkimas, kai metimai nėra tolimi, o žvejybos specifika nereikalauja didelio jautrumo, tačiau yra reikalingas subtilumas. Šis valas nepamainomas žvejojant plūdine meškere ar upėtakių žvejyboje mažuose upeliuose, Jis taip pat pravers tais atvejais, kai reikalinga didelė valo amortizacija.

Fluorokarboninis – išsiskiria tuo, kad yra sunkiai pastebimas, o esant tam tikros oro sąlygoms tampa nematomu. Dėl to žuvys drąsiau maitinasi jauku. Dėl didesnio tankio šis valas greitai skęsta ir padeda lengviau nugramzdinti masalą. Fluorokarboninis valas mažiau apšąla, todėl yra puikus pasirinkimas žvejybai žiemą.

Pintas – tiks tuomet, kai žvejojama iš toli ir žvejybai reikalingas kuo mažesnis valo tamprumas. Šios rūšies valas nepakeičiamas ir spiningaujant, kai reikalinga preciziška masalo kontrolė. Naudojant pintą valą, jaučiamas masalo nusileidimas ant dugno, jo elgesys, žuvies kibimas ir kova su laimikiu. Apvalus pintas valas mažiau kliūva už akmenų ir yra slidesnis, mažiau painiojasi.

Geriausi žvejybiniai valai

Jei žvejybinis valas turėtų tik vieną vienintelę funkciją – sugauto laimikio ištraukimą – vietoj kelių dešimčių skirtingų valų, žūklės prekių parduotuvėse, tikriausiai rastume vos kelis storiausiais gysleles turinčius valus. Visgi geriausi žvejybiniai valai ne tik leidžia iš vandens ištraukti pagautą gyvenimo žuvį, bet ir turi įtakos tam, ar ją apskritai pavyks pagauti. Valai leidžia nusviesti pasirinktą plūdę į norimą vietą ir netrukdo masalui atlikti savo darbo. Tinkamai pasirinktas valas užtikrina, kad kimbanti žuvis jo nepastebės, o pats valas nesipins sistemėlėje.

Valų rūšys

Priklausomai nuo norimo sugauti laimikio, skiriasi valo savybės – storis, stiprumas, plūduriavimo galimybė ir, žinoma, valo kaina. Storesnis valas dažniausiai atlaiko didesnį svorį (tikslią valo atlaikomą apkrovą daugeliu atvejų galima rasti ant jo pakuotės), dėl to yra tinkamesnis stambesnėms žuvims gaudyti. Tuo metu plonesnis tinka delikatesnei įrangai. Žvejybinis valas gali būti skęstantis arba plūduriuojantis. Skęstantis valas labiau tiks dugninei žvejybai ar spiningui, o plūduriuojantis – žvejojant upėje. Iš viso yra išskiriamos šešios žvejybinio valo rūšys:

  1. pintas valas;
  2. fluorokarbonis valas;
  3. monofilamentinis valas;
  4. PE valas;
  5. muselinis valas;
  6. pavadėlinis valas.

Pintas valas

Nusprendus žvejoti iš tolimų atstumų arba tais atvejais, kai meškeriojant reikalingas nedidelis valo tamprumas, pintas valas yra tinkamiausias pasirinkimas. Šios rūšies valas užtikrina itin tikslią masalo kontrolę, leidžia pajusti jo judėjimo kryptį bei suteikia galimybę greičiau pajusti žuvies kibimą. Kitaip tariant, pintas valas – tinkamiausias valas spiningui bei dugninei meškerei. Ekspertai pataria dugninei meškerei rinktis iki 0.2 mm storio pinto valą. Tuo metu spiningo meškerėms tinkamas valas priklausys nuo jauko svorio.

Žūklės prekėmis prekiaujančiose parduotuvės, tokiose kaip PowerSport.lt, galima aptikti pačių įvairiausių spalvų pintus valus. Meškeriotojai ir specialistai dažnai nesutaria, kokia pinto valo spalva pati tinkamiausia. Vieni tikina, kad optimaliausias pasirinkimas yra baltas valas, kiti – kad ryškus arba prisitaikantis prie vandens telkinyje dominuojančių spalvų. Tarp žvejų netgi egzistuoja keli triukai, padedantys pintą valą padaryti mažiau matomą:

  1. pinto valo gale pririšamas po vandeniu beveik nematomas fluorokarboninis valas;
  2. specialiu juodu žymekliu nuspalvinama tam tikra pinto valo atkarpa.

Fluorokarbono valas

Nors fluorokarboninis valas yra sunkiai pastebimas po vandeniu, dažniausiai jis naudojamas įvairaus ilgio pavadėliams. Lyginant su pintu valu, fluorokarbono valas yra kietesnis. Dėl to prasčiau išlaiko surištus mazgus. Visgi išskirtinė savybė – gebėjimas nesugerti vandens, šios rūšies valą paverčia nepamainomu žūklei žiemą. Mat jis neapšąla, o dėl specialių medžiagos ir spalvos savybių yra gerai matomas ant sniego, bet ne po vandeniu. Fluorokarbono valo tankis didesnis negu pinto valo. Dėlto juo patogu giliau nugramzdinti voblerį, toliau užmesti masalą.

Monoflomentiniai valai

Ko gero universaliausi yra monoflomentiniai valai. Jie pasižymi elastingumu ir tamprumu, užtikrinančiu kokybišką laimikio išlaikymą. Monoflomentinis valas tiks dugninei, plūdinei meškerei. Jis taip pat naudojamas ir kaip karpinis valas ar valas spiningui. Dėl savo elastingumo šio tipo valas dugninei, plūdinei meškerei suteiks galimybę švelniau pakirsti sugautą laimikį. Kabliukas nebus išplėštas iš žuvies žiočių.

 

Nutrūkęs valas ir paleistas įspūdingas laimikis dienos nepraskaidrina nė vienam žvejui. Tinkamas, kokybiškas valas gerokai atitolins tokią nemalonią akimirką. Užsukę į PowerSport.lt ar fizines mūsų parduotuves Kaune ar Vilniuje rasite gausų pintų valų, karpinių valų, valų spiningui, dugninei ir plūdinei meškerei pasirinkimą. Mūsų asortimente rasite, tokiais prekiniais ženklais kaip Zfish, Shimano, pažymėtus valus. Pirkdami geriausius žvejybinius valus internetu, sutaupysite brangaus laiko ir visada patogiai palyginsite skirtingų gamintojų valų kainas bei jiems taikomas akcijas. Nesikankinkite su prastu žvejybiniu valu. Įsigykite patvarų žvejybinį valą ir nustebinkite draugus bei artimuosius įspūdingu laimikiu.

Filtruoti:
Pristatymas
Prekinis ženklas