Šiaurietiško ėjimo lazdos

Šiaurietiškas ėjimas – puiki fizinio aktyvumo priemonė, tinkanti bet kokio amžiaus ir bet kokio fizinio pasirengimo žmonėms. Be to juo galima užsiimti visais metų laikais, nepriklausomai nuo oro. Gerai įvaldžius šiaurietišką ėjimą, galima panaudoti iki 90 % raumenų, nes dirba ne tik kojos, bet ir rankos, liemuo. Einant su šiaurietiško ėjimo lazdomis sudeginama žymiai daugiau kalorijų nei einant be jų. Užsiimant šiaurietišku ėjimu, skirtingai nei bėgiojant, nėra apkraunami sąnariai, o kaip tik yra saugomi ir stiprinami, todėl šiaurietiškas ėjimas gali būti ir puikia reabilitacine priemone. Šiaurietiško ėjimo lazdas taip pat galima naudoti kopimui į kalnus ar kalvas.
Mūsų asortimente rasite aukštos kokybės teleskopinių, reguliuojamų, sulankstomų, pagamintų iš anglies pluoštų, aliuminio šiaurietiško ėjimo lazdų.

Šiaurietiško ėjimo lazdos internetu

Aktyvesnis gyvenimo būdas daugeliui tapo ne mada, o gyvenimo kasdienybe, suteikiančia galimybę pabėgti nuo darbų, rutinos ar net savų minčių. Vieni renkasi sportuoti sporto klube, kiti namuose, o treti išbando sporto užsiėmimus gryname ore. Vienas iš tokių lauko užsiėmimų, vis labiau populiarėjantis Lietuvoje – šiaurietiškas ėjimas. Šis sveikatingumo skatinimo būdas, atsiradęs 1930 m. Suomijoje, iš pradžių buvo slidininkams skirta mankšta. Vėliau, ištyrus šios veiklos naudą, šiaurietiškas ėjimas tapo prieinamas visiems, todėl pasiekė likusią Skandinaviją, po to atkeliavo į Vakarų Europą, o 2007 metais – ir į Lietuvą. Per daugiau nei dešimtmetį šis užsiėmimas Lietuvoje taip išpopuliarėjo, kad bendruomenės organizuoja žygius su šiaurietiško ėjimo lazdomis, o viešbučiai ir sanatorijos svečiams siūlo šiaurietišką ėjimą kaip papildomą pramogą. Turbūt, daugeliui, nebandžiusių šio užsiėmimo, kyla klausimas, kas lemia šios veiklos populiarumą? Į šį klausimą pasiruošę atsakyti Powersport.lt darbuotojai.

Šiaurietiškas ėjimas – nauda kūnui ir sielai

Vaikščiojimas su šiaurietiško ėjimo lazdomis kur kas efektyvesnis nei įprastas ėjimas, nes vaikštant su lazdomis dirba iki 90 % raumenų – ne tik kojos, bet ir rankos, liemuo. Norintys atsikratyti papildomų kilogramų įprastą ėjimą turėtų iškeisti į vaikščiojimą su lazdomis, nes vaikštant su lazdomis sudeginama net 20 % daugiau kalorijų, nei įprastai vaikštant. Vaikščiojimas su lazdomis tinka kiekvienam, nepriklausomai nuo amžiaus, fizinio pasirengimo ar anksčiau turėtų traumų. Šia aktyvia veikla galima užsiimti visus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų ar gamtos pokyčių. Be to, su šiaurietiško ėjimo lazdomis galima vaikščioti ne tik lygumomis, bet ir kopti į kalnus ar kalvas. Taip sudeginama dar daugiau kalorijų, o galimybė pasiekti tikslą – kalvos ar kalno viršūnę – džiugina ne tik ekstremalaus sporto entuziastus, bet ir perfekcionistus. Užsiimant šiaurietišku ėjimu neapkraunami sąnariai, priešingai, jie saugomi ir stiprinami, todėl ši veikla ir puiki reabilitacinė priemonė. Šiaurietiškas ėjimas dovanoja ne tik naudą kūnui, bet ir sielai. Šiaurietiškas ėjimas puiki sportinė veikla, kuria galima užsiimti su antrąja puse ar draugais. Vaikščiodami su lazdomis ne tik aktyviai praleisite laiką, bet ir pasidalinsite rūpesčiais ar džiaugsmais su draugais. Šiaurietiško ėjimo entuziastai neretai buriasi į bendruomenes, kuriose smagu dalytis savo potyriais ir pasiekimais. Kai šiaurietišku ėjimu mėgaujamasi dviese, dirba ir likę 10 % raumenų, nes einant ir kalbant su partneriu priverčiami dirbti ir galvos raumenys.

Šiaurietiško ėjimo atributika

Norint mėgautis kokybišku ir patogiu vaikščiojimu su lazdomis, svarbu pasirūpinti tinkamu inventoriumi. Pagrindinis šios veiklos atributas – šiaurietiško ėjimo lazdos. Jei ieškote tinkamos lazdos, svarbu atkreipti dėmesį į kelis svarbius pasirinkimo kriterijus.

  • Šiaurietiško ėjimo lazdų tipai. Prieš įsigydami šiaurietiško ėjimo lazdą, atminkite, kad rinkoje vyrauju du tipai – reguliuojamos (sulankstomos arba teleskopinės) ir fiksuoto ilgio. Nors fiksuoto ilgio lazdos pigesnės, tačiau reguliuojamos lazdos praktiškesnės, nes, pasirinkus norimą ilgį, šiomis lazdomis gali naudotis visi šeimos nariai.
  • Prakalbus apie ilgį, svarbu paminėti, kad šiaurietiško ėjimo lazdos ilgis turi atitikti žmogaus ūgį, kitaip, vaikščioti su lazdomis bus nepatogu, be to, tinkamas lazdos ilgis lemia teisingą šiaurietišką žingsnį. Lazdų ilgį galima apskaičiuoti pagal formulę: lazdos ilgis = Jūsų ūgis x 0,66. Visgi, nereikia išsigąsti, nes mūsų asortimente sau tinkamas šiaurietiško ėjimo lazdas ras net ir patys aukščiausieji.
  • Medžiaga. Ieškantiems kokybiškų ir ilgai tarnaujančių šiaurietiško ėjimo lazdų, siūlome rinktis lazdas, pagamintas iš anglies ir stiklo pluošto. Šios lazdos ir lengvesnės, ir patvaresnės už aliumines. Lazdų rankenos įprastai gaminamos iš natūralios kamštinės medžiagos arba gumos, tokios medžiagos užtikrina puikų sukibimą, todėl būsite tikri, kad lazda neišslys iš rankų. Prieš pirkdami lazdą, atkreipkite dėmesį ir į riešo dirželius, kurie turėtų būti ne paprasčiausios kilpos formos.
  • Antgaliai. Ši lazdos dalis sugeria didžiausią smūgį, todėl svarbu, kad antgaliai būtų pagaminti iš tvirtos ir netrapios medžiagos. Svarbi antgalių dalis – atramėlės, kurios neleidžia lazdai įsmigti į smėlį ar sniegą. Antgalių formos gali būti dvi: apvali-tiesi arba aštri-lenkta. Pirmoji – klasikinė, dažniausiai naudojama vaikštant įvairiais paviršiais, antroji pasirenkama vaikštant ledu ar šlapiu asfaltu.

Šiaurietiško ėjimo lazdos pigiau

Jei dar neįsitikinote šiaurietiško ėjimo lazdų nauda, atsiliepimai apie šią veiklą ir šiaurietiško ėjimo entuziastų patirtis padės priimti galutinį sprendimą. Nusprendus įsigyti lazdas, beliks surasti, kur šios lazdos parduodamos pigiau. Šioje situacijoje kviečiame apsilankyti Powersport.lt internetinėje parduotuvėje, kurioje laukia itin palankios šiaurietiško ėjimo lazdų kainos. Užuot vaikščioję po parduotuves, vaikščiokite su šiaurietiško ėjimo lazdomis gamtoje, o tinkamas lazdas įsigykite vos kelių mygtukų paspaudimu. Ferrino, Leki ir kitų gamintojų šiaurietiško ėjimo lazdos leis judėti link geresnės savijautos.

Klientų užduodami klausimai (DUK)

Kokie yra žygio lazdų naudojimo privalumai?

Žygio lazdų naudojimas gali būti naudingas, pavyzdžiui, mažina nuovargį, gerina stabilumą ir pusiausvyrą, suteikia atramą nešiojant kuprinę, padeda kopti į kalnus ir leistis nuo jų, padeda įveikti upelius ir upes ir suteikia sąlyčio taškus įveikiant kliūtis. Be to, žygio lazdos gali padėti sumažinti poveikį sąnariams, pagerinti laikyseną ir apsaugoti nuo slidžios vietovės.

Į ką turėčiau atkreipti dėmesį rinkdamasis žygio lazdą?

Rinkdamiesi žygio lazdą atsižvelkite į tokius veiksnius kaip svoris, ilgis, medžiagos, amortizacijos ir stabilumo savybės. Ieškokite lazdos, kuri būtų lengva, bet pakankamai tvirta, kad suteiktų atramą. Optimalus ilgis priklauso nuo jūsų ūgio - paprastai lazda turėtų siekti iki krūtinės ląstos vidurio, kai stovite rankomis prie šonų. Ieškokite lazdų, pagamintų iš patvarių medžiagų, pavyzdžiui, aliuminio ar anglies pluošto, ir ieškokite tokių, kurios pasižymi smūgių amortizacijos ir stabilumo funkcijomis, kad būtų patogesnės.

Iš kokios medžiagos paprastai gaminamos turistinės lazdos?

Žygio lazdos paprastai gaminamos iš aliuminio, anglies pluošto arba kompozitinės medžiagos. Naudojamos medžiagos gali turėti įtakos lazdos kainai, svoriui ir tvirtumui.

Kaip nustatyti tinkamą žygio lazdų ilgį?

Tinkamą žygio lazdų ilgį reikėtų nustatyti atsižvelgiant į kelis pagrindinius veiksnius. Pirmiausia patikrinkite savo ūgį, matuodami nuo žemės iki krūtinkaulio vidurio. Antra, atkreipkite dėmesį į vietovės, kurioje naudosite lazdas, tipą. Jei daugiausia žygiuosite lygia vietove, tinkamas lazdų ilgis turėtų būti lygus jūsų ūgiui - 10 cm. Jei daugiausia žygiuosite kalvotomis arba kalnuotomis vietovėmis, tinkamas lazdų ilgis turėtų būti lygus jūsų ūgiui + 5 cm. Galiausiai bendrą lazdų ilgį reguliuokite pagal savo patogumą ir pageidavimus.

Ar žygio lazdos rekomenduojamos skirtingiems takams?

Taip, žygio lazdos rekomenduojamos įvairiems takams. Skirtingų tipų reljefui reikia skirtingo ilgio ir svorio turistinių lazdų. Paprastai ilgesnės ir sunkesnės lazdos rekomenduojamos sunkesnėms vietovėms, o trumpesnės ir lengvesnės lazdos geriau tinka lengvesnėms vietovėms. Rinkdamiesi žygio lazdas ieškokite tokių, kurios būtų reguliuojamos, lengvos ir patogios naudoti. Be to, turėtumėte įsitikinti, kad lazdos turi gerą sukibimą ir amortizaciją, kad būtų užtikrintas didesnis stabilumas.

Filtruoti:
Pristatymas
Prekinis ženklas