Turistinės kuprinės

Nors rengdamiesi žygiui viską sutalpinate į paprastą, laisvalaikiui skirtą kuprinę, prieš leidžiantis į kelionę siūlome pagalvoti antrą kartą. Laisvalaikio kuprinė puikiai tiks kelių valandų žygiui, kuriame jums neprireiks daug daiktų. Visgi, jei planuojate ilgą žygį su nakvyne, žygiuodami su kuprine laisvaliakiui netrukus pajusite pečių skausmą.

Turistinės kuprinės yra sukurtos taip, kad žygiuojant svoris būtų paskirstomas tolygiai ir apkrova pečiams būtų kuo mažesnė. Tai užtikrina juosmens diržas jose.

  • Iki 40 litrų talpos turistinės kuprinės užtenka vienos dienos žygiui šiltuoju metų laiku.
  • 50–80 litrų talpos – žygiui su nakvyne, kuris užtruks ne ilgiau nei savaitę.
  • Daugiau nei 80 litrų talpos kuprinės prireiks susiruošus į ilgesnį negu savaitės žygį šaltuoju metų laiku.
Rodoma 1-36 iš 475 prekės(-ių)

Geriausios turistinės kuprinės

Kad ir į kokią išvyką besileistume, anksčiau ar vėliau iškyla klausimas, kur sutalpinti visus reikiamus daiktus. Kelių valandų žygiui ar dienos išvykai automobiliu dažniausiai pakanka tiek daiktų, kiek talpina laisvalaikio kuprinės ir krepšiai. Visgi susiruošus į žygį su nakvyne ar nusprendus kopti į kalnus, specialiai ilgoms ir sudėtingoms išvykoms pritaikytos turistinės kuprinės užtikrins kur kas didesnį komfortą, net jei savo talpa bus ne ką didesnės už laisvalaikio kuprines. Ieškant geriausios to tipo kelionių kompanionės, svarbu atsižvelgti į kelis kriterijus, pradedant galimais iššūkiais ir kelionės trukme, baigiant numatomomis oro sąlygomis, pirkinio dizainu bei kaina.

Turistinės kuprinės skiriamieji bruožai

Ko gero akivaizdžiausias turistinės kuprinės skiriamasis bruožas yra juosmens diržas, padedantis tolygiai paskirstyti apkrovą, tenkančią pečiams. Dėl šio iš pažiūros niekuo neypatingo diržo galima be vargo panešti kur kas didesnį svorį negu įprastai. Kai kuriuose tokiuose diržuose įsiūtos papildomos kišenės smulkiems daiktams, pvz., raktams ar telefonui. Be juosmens diržo turistinės kuprinės taip pat turi ir krūtinkaulio dirželius. Pastarieji užtikrina, kad kuprinės petnešos nenuslystų nuo pečių, kopiant į kalnus ar mėginant įveikti kitas sudėtingas trasas.

Tarpusavyje turistinės kuprinės skiriasi ne vien spalvomis ar dizaino sprendimais. Vienas nuo kitų jas skiria į vidų arba išorę orientuoti modeliai. Į vidų orientuoti modeliai pasižymi tuo, kad neturi išorinių kišenėlių ar skyrių. Visi jie yra viduje. Nepaisant išorinių skyrių nebuvimo, į vidų orientuotos kelioninės / turistinės kuprinės pasižymi universalumu ir tobulai priglunda prie nugaros. Tad komfortas, judant net ir didžiausių iššūkių kupinais keliais, garantuotas. Kalbant apie į išorę orientuotus modelius, dėmesys krypsta į daugybę išorinių skyrelių, kišenėlių ir kilpelių, dirželių. Pastarieji užtikrina, kad prireikus vieno ar kito daikto, jis būtų lengvai pasiekiamas: nereikėtų kapstytis tarp daiktų turistinės kuprinės viduje. O leidžiantis į kelių dienų ar net mėnesio kelionę prie kelioninės kuprinės būtų nesudėtinga pritvirtinti miegmaišį, turistinį kilimėlį ar kitus svarbius nešulius.

Turistinės kuprinės dydis

Kuprinės talpa, nepriklausomai nuo to ar skrendama atostogauti į Ispanijos kurortus, ar keliaujama į Alpes, yra ko gero daugiausiai klausimų susilaukiantis kriterijus. Kai vieniems norisi apsirūpinti tik būtiniausiais daiktais, kiti mėgsta jų susipakuoti visą tuntą ir dar pasilikti vietos lauktuvėms. Dėl to, vertinant turistinės ar kelioninės kuprinės talpą, būtina atsižvelgti į kelionės trukmę ir tikslą. Jei pasirinkta kuprinė ilgesnį laiką gulės automobilyje ar lėktuve, o ne bus ant pečių, dydis ir talpa nėra tokie svarbūs veiksniai, neatsižvelgiant į oro linijų reikalavimus bagažui. Tačiau, jei turistinė kuprinė yra nešulys, kuris didžiąją dalį laiko praleis jums ant pečių, tikrai nenorėsite tampyti milžiniškos kuprinės. Ypač tuomet, kai daiktų jums reikės tik pusdieniui.

Tam, kad renkantis būtų lengviau apsispręsti dėl reikiamo dydžio, patartina atsižvelgti į kelionės trukmę:

  • Išsiruošus į pusdienio ar visas dienos žygį ar kelionę, pakaks kelioninės kuprinės, kurios talpa siekia iki 30 litrų. Minimalistinėje 0-10 litrų kuprinėje sutilps užkandžiai, lietpaltis ir vandens rezervuaras. Tuo metu į didesnės talpos krepšį sudėsite ne tik maistą visai dienai, bet ir antklodę, švarką ar liemenę, žibintuvėlį, vaistinėlę.
  • 1-3 naktų išvykai rekomenduojama 40-50 litrų turistinė kuprinė, kurioje vietos atsiras ir turistinei viryklei bei indams, ir palapinei ar hamakui. Ką jau kalbėti apie didesnį kiekį maisto ar rūbų, kurį galėsite pasiimti su savimi.
  • Išsiruošus stovyklauti 3-5 naktis, patartina su savimi turėti 50-80 litrų kuprinę. Joje bus galima sutalpinti daugiau komfortą užtikrinančių daiktų bei apsirūpinti visa technine įranga, reikalinga pasirinktai veiklai.
  • Ilgesniai nei 5 naktų išvykai gali prireikti turistinės kuprinės, kurios talpa siekia 100 litrų ar net daugiau. Tokia didelė talpa ypač pasitarnauja keliaujant šaltuoju metų laiku, kai rūbai užima daug daugiau vietos.

Kokybiškos turistinės kuprinės

Apsisprendus dėl turistinės kuprinės skyrelių ir talpos, ne mažiau svarbu įvertinti medžiagą, iš kurios ji pagaminta. Pavyzdžiui iš nailono pagamintos turistinės kuprinės yra atsparios vandeniui, pasižymi tamprumu ir nepriekaištingu atsparumu dilimui. Tuo metu poliesterinės turistinės kuprinės yra pigios ir išsiskiria lengvumu. Mėgstantys leistis į kelių naktų išvykas taip pat turėtų atkreipti dėmesį, kad pasirinktas gaminys būtų neperšlampamas, arba pasirūpinti papildomu uždangalu nuo lietaus. Tokiu būdu net sniegas ar lietus neturės neigiamos įtakos rūbams, įrangai ir kitiems daiktams. Visgi svarbiausia yra tai, kad turistinė kuprinė pasižymėtų patvarumu, nes kopiant į kalnus ar leidusis į ilgesnį žygį tikrai nesinorėtų išbarstyti daiktų pakeliui. Kad taip nenutiktų, rekomenduojame įsigyti gerai žinomų, laiko patikrintų prekės ženklų produkciją arba paskaitinėti naudotojų atsiliepimus.

Turistinės kuprinės pigiau

Turistinės kuprinės kaina neretai tampa svarbiausiu veiksniu priimant galutinį sprendimą. Vienąkart ji nusveria kokybę, kitą – atvirkščiai. Visgi įvairios akcijos ir specialūs pasiūlymai leidžia įsigyti patikusias kokybiškas, žymių prekių ženklų turistines kuprines pigiau. O kai tai padaryti galima neišeinant iš namų, laimė, įsigijus patikusį gaminį, padvigubėja. Tam, kad džiaugsmas, radus tinkamą modelį ir įsigijus turistines kuprines pigiau, aplankytų kiekvieną, PowerSport.lt siūlo platų jų asortimentą. Čia turistines kuprines sau ras tiek minimalistai, išsirengę į pusdienio žygį, tiek maksimalistai, keliaujantys savaitę, o gal net dar ilgiau.

Jei patikusią prekę norisi apžiūrėti gyvai, užsukite į mūsų fizines parduotuves Vilniuje ir Kaune. Laukiame jūsų atrinkę geriausias ir populiariausias, tokių prekių ženklų kaip Ferrino, Deuter, CamelBak, turistines kuprines bei paruošę visą reikalingą turistinę įrangą. Tad nepraleiskite progos pasirūpinti visa būsimos kelionės įranga vienoje vietoje vienu metu. 

Filtruoti:
Pristatymas
Prekinis ženklas