Stalo tenisas – labai populiarus žaidimas. Jis žaidžiamas namuose, mokyklose, universitetuose, biuruose, klubuose ir kitose vietose. Jis padeda atsipalaiduoti, prasimankštinti, taip pat sužadina žaidėjų azartą, lavina koordinaciją. Norėdamas žaisti stalo tenisą, žmogus turėtų būti vikrus ir turėti bent minimalų fizinį pasirengimą.

Perkant stalo teniso stalą, gali kilti įvairių klausimų. Koks pagrindo storis tinkamiausias? Kokio stalo tipo man reikia? Ar reikalingi transportavimo ratukai? Gamintojai tikrai pasistengė, kad kiekvienas stalo teniso stalas turėtų bent po kelias alternatyvas. Iš pradžių veikiausiai net nežinosite nuo ko pradėti. Būtent dėl šios priežasties ir parengėme šį trumpą gidą.

Svarbiausi parametrai

Dydis. Standartinio stalo išmatavimai: ilgis – 2,74 m, plotis – 1,525 m, o aukštis nuo žemės – 76 cm. Tinklelio aukštis – 15,25 cm. Šis dydis naudojamas tiek profesionaliose varžybose, tiek (dažniausiai) mėgėjų. Galite rinktis mažesnį, midi ar mini dydžio stalą, tačiau geriausios patirties įgausite nusipirkę būtent standartinio dydžio stalą.

Paviršius. Stalo teniso stalų stalviršiai gaminami iš faneros, plastiko, metalo, medienos ir kitų medžiagų. Kartais jiems gaminti naudojamos ir kitos medžiagos. Žinoma, kokybiškiausi stalai – mediniai. Ne veltui stalai su šiuo pagrindu naudojami profesionalų.

Paviršiaus storis. Ploniausi stalai – 12 mm, tačiau jie gali būti ne tokie standūs. Jei esate pradedantysis, jums puikiai tiks 19 ar 22 mm storio stalas. Žinoma, visuomet atsiras žmonių, kurie primygtinai siūlys pirkti tik 25 ar netgi 30 mm stalą. Tokie stalai (ypač 25 mm) dažniausiai naudojami turnyruose ir čempionatuose. Kuo storesnis ir kietesnis paviršius – tuo kamuoliukas geriau atšoka, o tai suteikia kokybės žaidimui.

Stalo kojos turi būti tvirtos, pageidautina – su aukščio reguliatoriais, kurie padės išlyginti stalą esant nelygiam pagrindui. Jei stalas bus nelygiai pastatytas, vienoje pusėje žaidžiantis žaidėjas gali įgauti pranašumą, o kamuoliuko atšokimo trajektorija tapti neįprasta.

Jei namuose neturite daug vietos, įsigykite stalo teniso stalą su sulankstymo mechanizmu. Jo pagalba stalą vos per akimirką galėsite sulankstyti (dažniausiai pakaks vieno mygtuko paspaudimo!) ir pastatyti patalpos šone, kur jis užims mažiau vietos ir nesimaišys aplinkiniams. Išlankstyti ir paruošti žaidimui jį taip pat lengva, kaip ir sulankstyti.

Vidaus stalo teniso stalas

Vidaus stalo teniso stalai, kaip tikriausiai supratote, skirti vidaus naudojimui. Jei planuojate žaisti turnyruose, turėtumėte įsigyti būtent tokį stalą, kadangi ant tokio žaisite varžybų metu. Šie stalai turėtų būti laikomi kambario temperatūroje, neveikiami staigių temperatūros pokyčių ar nepalankių oro sąlygų – tai gali stalą pažeisti. Vidaus stalo teniso stalai gaminami įvairių dizainų ir dydžių, tačiau būtent juose pritaikomos naujausios technologijos, tad stalai atitiks net ir reikliausiųjų lūkesčius.

Jei namuose neturite daug vietos, apsvarstykite galimybę įsigyti stalo teniso stalviršį. Jam nereikės papildomos erdvės namuose, galėsite jį uždėti ant pietų, biliardo ar pulo stalo ir žaisti. Tokie stalviršiai ant dugno turi paminkštinimus, kurie apsaugo stalo, esančio po juo paviršių nuo subraižymo.

Lauko stalo teniso stalas

Lauko stalo teniso stalai įprastai yra atsparūs rūdims, temperatūros pokyčiams, įvairioms oro sąlygoms (lietui, sniegui, vėjui ir kt.). Norint stalą išlaikyti visuomet tinkamą žaidimui, rekomenduojama ant jo uždėti gaubtą, kuris apsaugos paviršių nuo purvo, drėgmės ir kt. Taip žaisti galėsite vos nuėmę uždangalą, jums neprireiks stalo nuvalyti prieš žaidžiant, jis ne taip greit susidėvės. Šiuos stalus taip pat rekomenduojama laikyti patalpose, kuriose daug drėgmės – rūsiuose, garažuose.

Šių stalų paviršiai dažnai būna metaliniai, mediniai su neperšlampama danga, pagaminti iš laminato ar plastiko. Lauko stalo paviršius įprastai padengtas matine spalva, kuri sugeria saulės spindulius, tad nuo jo neatsispindi saulė ir žaidimo metu nebūsite jos akinamas. Visgi, sakoma, kad kamuoliuko atšokimas nuo kai kurių lauko stalų paviršiaus nėra toks geras, kaip nuo vidaus stalo.

Varžybinis stalo teniso stalas

Varžybiniai arba profesionalūs stalai naudojami profesionalų per varžybas, tačiau tai nereiškia, kad toks stalas negali stovėti mėgėjo namuose. Šie stalai dažniausiai yra brangesni, kamuoliuko atšokimas nuo jų – geresnis. Taip pat geresnės ir kitos savybės.

Kaip ir beveik visose situacijose, turėsite mokėti daugiau, jei norite kokybiškesnės prekės. Žinoma, neapsigaukite. Gražūs reklaminiai šūkiai ir žinomi gamintojai dažnai nėra verti didesnių sumų. Atsižvelkite į konkrečius savo poreikius. Tik taip įsigysite sau tinkamą ir ilgus metus tarnausiantį stalo teniso stalą.

Comments (0)

No comments at this moment

PARDUOTUVĖ KAUNE

Darbo laikas:

I - V:      9.00 - 18.00

 

Adresas: Ateities pl. 23 b, Kaunas

Telefonas: +370 602 20866

El. paštas: kaunas@powersport.lt

PARDUOTUVĖ VILNIUJE

Darbo laikas:

I - V:     9.00  - 18.00

VI:       10.00  - 15.00

Adresas: J. Baltrušaičio g. 1, Vilnius

Telefonas: +370 671 24005

El. paštas: vilnius@powersport.lt

Prekė įsiminta
Product added to compare.
Siekdami užtikrinti geresnę naršymo kokybę, naudojame slapukus. Toliau naršydami mūsų svetainėje sutinkate su jų veikimu. Kitu atveju galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ir atsisakyti slapukų veikimo. Plačiau skaitykite: "privatumo politika".